Een bovenooglidcorrectie is bedoeld om overschot aan huid, vet en spierweefsel van het bovenooglid weg te nemen. Hangende oogleden zorgen niet alleen voor een verouderde uitstraling, veel mensen ervaren letterlijk zware, vermoeide ogen. Wist je dat de ooglidcorrectie daarom een van de meest voorkomende ingrepen is? Maar is het ook mogelijk om deze ingreep in de zomer te ondergaan?
Of dit voor jou een optie is kun je het beste zelf bepalen. De ooglidcorrectie vindt plaats onder lokale verdoving en duurt ongeveer dertig minuten, je mag dezelfde dag weer naar huis. Het herstel duurt tussen de 7-14 dagen! Gedurende deze periode mag je niet zwemmen, intensief sporten of bukken.
Met een zonnebril en een hoed mag je best naar buiten. Zolang je de wondjes en later de littekens goed beschermt tegen UV-straling is een ooglidcorrectie in de zomer een prima optie. Het heeft zelfs voordelen: de meeste mensen hebben meer rust in de zomer en daardoor herstellen de oogleden beter. Bovendien zijn de ogen na de ingreep vaak gezwollen en kunnen er verkleuringen zichtbaar zijn. Dit kun je mooi verbergen met een zonnebril die je in de zomer toch net iets vaker draagt! De ooglidcorrectie is dus geen seizoensgebonden ingreep. We raden na elke ingreep aan om het eerste jaar littekens goed met factor 50 in te smeren.